Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vyhledávání


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 1069 záznamů z celkového počtu 1069, zobrazeny 446. - 450.

 81  82  83  84  85  86  87  88  89  [ 90 ]  91 
 

Dobrý den, byla jsem očkovaná proti encefalitidě 11.2. 2008 a 7.4. 2008, pak jsem byla těhotná a prostě to nějak zanedbala, jak mám teď postupovat? Stačí nyní třetí dávka nebo je již pozdě a musím se nechat očkovat znova od začátku? Děkuji za odpověď Jana

Odpověď lékaře:

Dobrý den, doporučuji Vám zahájit očkování znovu od první dávky, jen tak budete mít jistotu, že budete chráněna. Přeji Vám hodně zdraví.

Dobrý den paní doktorko. Od zaměstnavatele jsme dostali bonus zdarma očkování klíšťovou encifal. Pokouším se s partnerem o miminko. Mohu se nechat očkovat? Lze očkovat i v těhotenství? Nevím, zda volbu očkování příjmout, zda nikoli. Velice děkuji za odpověď Martina

Odpověď lékaře:

Dobrý den, obecně platí, že se těhotné ženy neočkují. Nicméně očkování proti KE je u nás jednoznačně doporučováno.Pokud plánujete miminko, můžete se nechat naočkovat tak, že 2.dávku dostanete již za 14 dnů po první dávce. Získáte poté 12 měsíční ochranu. Po 2.dávce můžete otěhotnět, aniž by bylo potřeba dodržet nějaký odstup od očkování. Je určitě lepší být chráněna proti KE a nemuset se obávat tohoto vážného onemocnění v době , kdy miminko očekáváte, KE v těhotenství by mohla vaše miminko ohrozit.Přeji Vám hodně zdraví.

Dobrý den, máme roční dcerku a přemýšlíme, zda jí nechat očkovat proti encefalitidě. V očkovacím centru nám paní doktorka řekla, že u dětí je sice očkování možné od jednoho roku, ale vzhledem k tomu, že takto malé děti prochází mnoha očkováními, tak by nám radila počkat. Také jsem se dočetla, že děti snáší nemoci přenášené klíšťaty lépe než dospělí. Přemýšlíme tedy, zda jí nechávat očkovat nyní nebo třeba až s nástupem do školy. Pohybujeme se často v lese, chodíme na víkendy do přírody a dcerka již klíště přisáté měla. Co byste radila Vy? Druhá otázka se týká doby, která uběhne od přisátí klíštěte po přenos infekce. Velmi děkuji za odpověď.

Odpověď lékaře:

Dobrý den, vzhledem k tomu, že se stále zhoršuje situace ve výskytu klíšťat a četnosti onemocnění klíš´tovou encefalitidou a vzhledem k tomu, že se pohybujete rádi v přírodě, bych rozhodně doporučovala dcerku naočkovat. Je pravda, že do 1,5 roku věku dítě prochází řadou očkování, ale děti snášejí vzhledem k šetrnosti vakcín očkování velmi dobře. V případě KE se jedná o neživou vakcínu a její zařazení do očkovacího kalendáře je velmi jednoduché. Je pravda, že děti obvykle snášejí onemocnění KE lépe než dospělí, ale jsou také hospitalizovány, jsou jim prováděna invazivní diagnostická vyšetření typu lumbální punkce, během hospitalizace je také potřeba využít infúzní terapii...to všechno je pro dítě velmi nepříjemný zážitek. Co se týká rychlosti přenosu infekce KE po přisátí klíštěte, dochází k tomu během minut až hodin. Rozhodně tedy doporučuji očkování neodkládat, k ochraně jsou potřebné 2 dávky v intervalu 1-3 měsíců, poté je dítě plně chráněno 1 rok a v očkování se pokračuje další dávkou.Přeji Vám hodně zdraví.

Dobrý den, v těhotenství, v 8 měsíci, jsem měla klíště, které jsme odstranili a místo sledovali. Místo nezčervenalo, ani jsem nepocítila jiné příznaky nemoci. Nyní mám 5-ti měsíční miminko a chci se zeptat, zda je možno u něho provést nějaké test, zda se na něj něco nepřeneslo, ikdyž patrně by se již nemoc projevila, kdyby ano. Děkuji

Odpověď lékaře:

Dobrý den, je velmi nepravděpodobné, že by mohlo dojít k přenosu některého onemocnění, které klíšťata přenáší na Vaše miminko, pokud ani u Vás nebyly pozorovány příznaky některého z těchto onemocnění.Přeji Vám i Vašemu miminku hodně zdraví.

Dobrý den, chtěl jsem se optat, 21.10.2011 jsem se nechal očkovat proti žluté zimnici, je mi 64 let. Před očkováním jsem chodil na obstřik kolena, ale teď mě bolí obě kolena, sice jenom při chůzi, ale bolí. U lékaře jsem byl, aby mi vyloučili boreliozu, tu mi zatím ani nevyloučili, ani nepotrvdili, jeden díl mám negativní a druhý pozitivní (101 jednotek - nerozumím tomu) a mám i zvýšený počet bílých krvinek. Je možné aby to byla ještě reakce na očkování žluté zimnice? Jiné problémy nemám, ani teplotu. Dělali mi i vyšetření krve na latex a to je v pořádku. Ještě jsem se chtěl optat, jak je to s boreliozou, když jeden výsledek je negativní a druhý pozitivní 101 jednotek, žádný léky na to zatím neberu,2.1.2012 mám přijít na další odběr. Je možný abych měl boreliozu, nebo reakci na očkování? Žádný červený flek jsem neměl. Děkuji za odpověď

Odpověď lékaře:

Dobrý den, bolesti kloubů patří k možným nežádoucím účinkům po očkování proti žluté zimnici, vyskytují se u 1 ze sta naočkovaných osob, jsou hodnoceny jako méně časté, ale možné. Frekvence nežádoucích účinků je větší u osob nad 60 let věku. Vzhledem k tomu, že není jasné, za jak dlouho Vaše potíže vznikly a vzhledem k tomu, že jste měl potíže již před očkováním, je těžké vzájemnou souvislost hodnotit. Už vůbec není možné pro mne pouze na základě částečných laboratorních výsledků zhodnotit zda se jedná ve Vašem případě o borreliózu. To může vyhodnotit jen lékař, ideálně infektolog, který zná Váš kompletní zdravotní stav, laboratorní hodnoty u borrelióz často s klinickým nálezem vůbec nekorelují. Pokud Vaše potíže budou přetrvávat, určitě je řešte se svým lékařem. Přeji Vám hodně zdraví.

 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj