Aktuální příspěvky pojišťoven


Příspěvky zdravotních pojišťoven:
VZP (111)
až 500,- Kč
VoZP (201)
děti do 18 let
dospělí
až 1000,- Kč
až 500,- Kč
ČPZP (205)
děti a mládež do 18-ti let
dospělí
až 1500,- Kč
až 1000,- Kč
OZP (207)až 300,- Kč
ZPŠ (209)až 400,- Kč
ZP MV ČR (211)až 500,- Kč
RBP (213)až 1000,- Kč

Aktualizováno: 01.01.2018

 

Vyhledávání


 hledat  
HLEDAT

Nalezeno 1069 záznamů z celkového počtu 1069, zobrazeny 806. - 810.

 161  [ 162 ]  163  164  165  166  167  168  169  170  171 
 

Dobrý den, před 14 dny (14.5.) jsem na sobě v podpaží našel klíště. Klíště jsem odstranil, na místě kousnutí se nevytvořila žádná skvrna. Dnes (28.5.) ráno mě probudil pocit zimy, vzal jsem si prášek. Myslel jsem, že se jedná o náběh virózy. Celý den jsem cítil jako by na mě "něco lezlo", večer jsem si měřil teplotu s výsledkem 37,5°C. V souvislosti s kousnutím klíštěte mě to velmi znepokojilo a zítra se chystám ke svému praktickému lékaři. Může se jednat o nákazu klíštětem? Děkuji za odpověď.

Odpověď lékaře:

Může se jednat o infekci způsobenou přisátím klíštěte jako ale i o zcela odlišnou virózu. Důležité je, jestli jak dlouho jste měl klíště přisáté, jestli k přisátí došlo v ohnisku klíšťové encefalitidy, zda jste místo po odstranění klíštěte vydesinfikoval atd. Důležité bude, jak se Váš stav bude vyvíjet, jestli se přidá např. klasické nachlazení jedná se spíše o jiný infekt nebo např, bolest hlavy, svalů a kloubů - pak by mohlo infkce v souvislosti s přisátím klíštěte. V případě, že se k lékaři vydáte, o klíštěti ho určitě informujte.

Je to tak pět dní co jsem synovi(ročnímu) vytočila klíště, nezbyl ani náznak toho, že tam kdy bylo, tak nevím zda bych raději i přez to neměla zajít k dětskému lékaři...

Odpověď lékaře:

V tuto chvíli to určitě není nutné. Hlídejte místo přísátí po dobu 30 dnů - když se objeví skvrna v průměru alespoň 5 cm, s mapovitými okraji a centrálním výbledem, potom k lékaři určitě zajděte. Také teplota by mohla být signálem infekce, spíše klíšťové encefalitidy, pak lékaře o přisátí klíštěte informujte. Záleží i na tom, jak dlouho klíště sálo a v jaké lokalitě k přisátí došlo, zda se jedná o ohnisko.

Dobrý, před týdnem jsem si vyndala klíště a ještě nyní po něm mám pupínek.Ale nyní mi to již pomalu mizí.Mám se tím znepokojovat? Děkuji.

Odpověď lékaře:

Jedná se nejspíše o lokální zánětlivou reakci, která postupně zmizí. Místo ale sledujte 30 dní od přisátí, to je uvažovaná nejdelší inkubační doba boreliózy - doba do kdy by se mohlo projevit kožní stádium - skvrna alespoň 5 cm v průměru, s centrálním výbledem a mapovitým okrajem.

Dobry den, druhe ockovani proti klistove encefalitide jsem podstoupila na zacatku tehotenstvi (o tehotenstvi jsem v dobe preockovani nevedela). Muze mit ockovani vliv na miminko? Predem dekuji za odpoved. Klara

Odpověď lékaře:

Jedná se o neživou vakcínu, takže riziko není téměř žádné. Očkování se v těhotenství neprovádí z toho důvodu, že se neprovádějí studie, při kterých by se očkovali těhotné a zjišťovala se bezpečnost vakcín. V případě inaktivovaných vakcín riziko pro plod nehrozí.

Chci se zeptat. Měla jsem klíště. Mam po něm červený flek, ale mam to v místě ohybu, kde často dochází k ohýbání takže když mi to zbledne a já třeba běžím, tak mi to zase zrudne. Byla jsem s tím u lékařki a ta tvrdí, že na boreliozu to nevypadá, že ten flek je jiný a že na klíšťovou encefalitidu se ještě uvidí, ale v zápětí jsem dostala další klíště, ale to mizí tak jak má. Takže si opravdu nevím rady. I když mamka je zdravotní sestra a určitě to ví 100% že mi nic není, že jsem jen přenervovaná stejně se ptám vás.

Odpověď lékaře:

Je vidět, že jste pod odpovědnou kontrolou... Kožní projevy při borelióze by měly vypadat jako skvrna, alespoň 5 cm v průměru, s centrálním výbledem a mapovitými okraji. Inkubační doba je 3-30 dní, tak místo pozorujte, protože obraz se může měnit. U klíšťové encefalitidy je inkubační doba 7-14 dní a důležitá je teplota a bolest hlavy.

 

První pomoc 

Jak a kdy se očkovat?  Jak odstranit klíště?  Klíště u zvířat 
Očkovací kalendář
 

E-mailový zpravodaj